»V Sloveniji ima okrog 10 odstotkov prebivalstva sladkorno bolezen, kar je precej ljudi. Pomembno je sodelovanje med stroko in pacienti ter komunikacija, kajti če pacient ne obvesti zobozdravnika o svoji bolezni, lahko to pripelje do nadaljnjih nevšečnosti in zapletov. Pacienti velikokrat odlašajo z obiskom zobozdravnika, dokler jih ne boli. Ko pa zaboli, je že prepozno. Zato sta izjemnega pomena preventiva in ozaveščanje pacientov.«
»Če tem prištejemo še tiste, ki se zdravijo zaradi sladkorne bolezni brez zdravil, in tiste, ki pri katerih sladkorna bolezen še ni odkrita, ocenjujemo, da ima v Sloveniji sladkorno bolezen 8,1 odstotka ljudi.«
»Dejansko sladkorni bolniki ne umirajo zaradi iztirjenja sladkorja, ampak zaradi srčno-žilnih bolezni.«
»Včasih je bila stroga delitev na sladkorno bolezen tipa 1 pri mladih in sladkorno bolezen tipa 2 le pri starejših.«
»Od tega bo 7,5 odstotka prirasta prispevala sladkorna bolezen, če seveda ne izboljšamo načina obravnave, uvajamo inovacij in ne preprečujemo sladkorne bolezni.«
»Sladkorna bolezen je kronična bolezen, od nje se ne da odpočiti, zato je ključno, da novoodkritim ljudem s sladkorno boleznijo ponudimo takšne programe izobraževanja, da lahko z boleznijo čim bolj normalno živijo.«
»Ker je sladkorne bolezni vse več in ne veš, koga od tvojih bližnjih bo bolezen prizadela.«
»Od takrat je to moja najljubša sladica, čeprav imam sladkorno bolezen.«
»Sladkorna bolezen poteka v fazah, preden se pojavi tako, da jo prepoznamo.«
»Virus lahko po njenih besedah sproži tudi bolezni zunaj jeter, na primer sladkorno bolezen tipa dva, bolezni ledvic, revmatske, kožne in žilne bolezni.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju